Zapraszamy do wzięcia udziału

w Chojnicach

Regulamin konkursu:

Wstęp

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas III gimnazjum oraz VII i VIII  szkół podstawowych

zainteresowanych językiem niemieckim i angielskim oraz kulturą tych krajów.

1. Konkurs odbędzie się 28.03.2019r. o godz. 10.00 w Technikum nr 2 przy ul. Dworcowej 1

w Chojnicach.

1. Organizatorami są nauczyciele języków obcych: Magdalena Theis, Marzena Kosiedowska, Joanna Wiluś-Domeracka, Patrycja Sledz, Alicja Łuszczak, Bożena Sułkowska, Joanna Breza, Dorota Liszka.

Cele konkursu

1. Rozwijanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim i angielskim.
  2. Motywowanie i mobilizowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych.
  3. Rozwijanie wiedzy kulturoznawczej.

Organizacja

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest imienne zgłoszenie 2-osobowych drużyn (język angielski lub niemiecki) reprezentujących szkołę wraz z opiekunem do dnia 20.03.2019r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu prosimy podać:

• nazwę szkoły,
  • imiona i nazwiska uczniów biorących udział w konkursie (drużyny),
  • imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego uczniów do konkursu,
  • imię i nazwisko nauczyciela opiekuna,
  • kontakt.

Przebieg konkursu

1. Zadaniem drużyn jest wspólne rozwiązywanie następujących zadań konkursowych:
  1. Test leksykalno-gramatyczny.
  2. Udzielanie odpowiedzi na wylosowane przez drużynę pytania z dziedzin: życie

codzienne, sport, polityka, tradycje, historia, geografia, muzyka, kultura krajów

anglo- i niemieckojęzycznych.

1. W skład komisji oceniającej wchodzą nauczyciele języków obcych w Technikum nr 2 w Chojnicach.
  1. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w dniu konkursu, po jego zakończeniu.
  2. Organizatorzy przewidują nagrody dla laureatów konkursu od I do III miejsca.

W przypadku jakichkolwiek zmian i pytań prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!