• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • zresetuj wielkość interlinii
 • włącz większą interlinie+
 • Kontrast:
 • włacz kontrast
 • wyłacz kontrast
 • Informacje:
 • invalid

"Człowiek, który nie czy­ta dob­rych książek, w niczym nie jest lep­szy od te­go, który w ogóle nie umie czy­tać."                                                                     

Mark Twain

                                                         

BIBLIOTEKA POLECA:

 

Artykuł o Bolesławie Prusie - jednym z pierwszych polskich kolarzy.

Co pisał Bolesław Prus prawie 130 lat temu na temat pojawiających się na przełomie XIX i XX wieku rowerów - rowerów, których spoleczeństwo się bało, a ich użytkowników nazywano lucyferami.                 Oto link do artykułu: https://rowerowa.pl/news/boleslaw-prus-byl-jednym-z-pierwszych-polskich-kolarzy-w-szkole-tego-nam-nie-powiedzieli?fbclid=IwAR2_KR0Dy6cQamVE-Z5AYveUQBfJGzCTGHgr283o4j8ZA6vemPpnn2HRz3A 

 

Serwis: Biblioteka Wolne Lektury - podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych

W wyniku zamknięcia szkół i bibliotek Wolne Lektury stały się kluczowym zasobem dla wszystkich, których sytuacja zmusiła do nauki przez internet.

Wcześniej polecałam Czytelnikom obejrzenie sztuki teratralnej "Śluby panieńskie", a teraz zapraszam do lektury książki która znajduje się pod następującym linkiem:   https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/fredro-sluby-panienskie/, oczywiście w serwisie Wolne Lektury. 

 

 Spotkania w "empiku" - wydarzenia online.

25 listopada 20202  o godz. 18.00 Empik zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu #premiera online. Gośćmi będą Małgorzata Halber i Olga Drenda, autorki "Książki o miłośći". Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja do spotkania będzie dostępna na https://www.facebook.com/empikcom/. Serdecznie zapraszam.

Również 25.11. 2020, ale o godzinie 20.00 gościem cyklu #premieraonline będzie Katarzyna Bonda, autorka książki "Miłość czyni dobrym". Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik. Podobnie jak wyżej będzie możliwość zadawania pytań. Dostępność do transmisji ze spotkania również pod tym samym linkiem co poprzednie spotkanie https://www.facebook.com/empikcom/. Zapraszam na spotkanie.

 

NINATEKA - filmy, koncerty, spektale. Oglądaj i słuchaj.

Zapraszam do obejrzenia sztuki teratralnej, klasyki polskiej komedii: "Ślubów  panieńskich" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jana Englerta przygotowanej w Teatrze Narodowym w Warszawie. https://ninateka.pl/film/sluby-panienskie-jan-englert

 

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich

Jeszcze do końca listopada trwa akcja "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich". Tegoroczne zwiedzanie w przestrzeni wirtualnej odbywa się pod hasłem:"Królewskie skarby znane i nieznane - odkryjmy je razem". Można zwiedzić Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Zamek Króleski w Sandomierzu. Zwiedzającym pezentowane są różne ciekawostki dotyczące prezentowanych rezydencji. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z przygotowanymi atrakcjami za darmo, więcej na stronie https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

 

Ogólnopolski projekt Czytaj PL "Upoluj swoją książkę"

Przez cały listopad, w ramach projektu,  dostęp do 12 książek za darmo. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon. Plakat z okladkami 12 książek i kodem QR (oraz instrukcją postępowania) dostępny pod adresem https://instytutksiazki.pl/files/upload/files/newsletter%20Czytaj%20PL/20201023%20czytaj_pl_2020_plakat_kv_b2_szkoly(1).pdf?fbclid=IwAR3JhGUl6lZqv1VetlVvNXny9brtMZuP2JEcvlLTwXTkrTOClHSE98TPoEY

 

Techniki nauki

Zapraszam do zapoznania się z cyklem "Techniki nauki" na platformie vod.tvp.pl. Szczególnie polecam "Proste sposoby na szybkie czytanie", a oto link do strony https://vod.tvp.pl/video/techniki-nauki,proste-sposoby-na-szybkie-czytanie,50469010   M. Augustyńska

 

Godziny otwarcia 

od 01.09.2020

PONIEDZIAŁEK

7.45 - 15.15

WTOREK

7.45 - 15.15

ŚRODA

7.45 - 15.15

CZWARTEK

7.45 - 15.15

PIĄTEK

7.45 - 14.45

 

O nas

Biblioteka mieści się na parterze budynku szkolnego. Zajmuje dwa pomieszczenia - wypożyczalnię oraz czytelnię, w której mieści się Multimedialne Centrum Informacyjne liczące 12 stanowisk komputerowych podłączonych do drukarek oraz skanerów, dodatkowo dwa komputery znajdują się w wypożyczalni. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę, która stwarza czytelnikowi nowoczesne i atrakcyjne warunki zdobywania wiedzy.

Ponadto w pomieszczeniu biblioteki znajduje się punkt biblioteczny Fundacji Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej liczący około 1000 woluminów głównie o tematyce ekologicznej.

Na stanowisku nauczyciela bibliotekarza pracuje Mirosława Augustyńska

 

 

                                                            W czytelni

 

Działalność biblioteki

 "Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli."

Cyceron

 

Działalność biblioteki dotycząca bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem polega na:

 • udostępnianiu zbiorów bibliotecznych: książek, płyt CD, DVD, kaset wideo, map,
 • wyszukiwaniu informacji na tematy interesujące czytelnika,
 • udzielaniu porad bibliograficznych, książkowych,
 • zachęcaniu do czytania na przykład poprzez wystawy książek, konkursy, informowanie o nowościach bibliotecznych,
 • udostępnianiu czternastu stanowisk komputerowych w czytelni i dwóch w bibliotece.

 

Regulamin biblioteki szkolnej

 1. Z biblioteki mogą korzystać: uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły.
 2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
 3. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.
 4. Jednocześnie można wypożyczyć 3 książki na dwa tygodnie.
 5. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może zwiększyć liczbę wypożyczeń i przedłużyć termin zwrotu.
 6. W przypadku zgubienia, (zniszczenia) książki i innych materiałów czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję albo inną wskazaną przez bibliotekarza.
 7. Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.


 

      Kontakt

Biblioteka Technikum nr 2
ul. Dworcowa 1
89-600 Chojnice
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.